Academic Singles Recenzja

Czy Academic Singles to Oszustwo (SCAM) ?

Jak podkreśla sama nazwa, Academic Singles to portal dla osób samotnych dla jakich jednym spośród istotniejszych elementów w trakcie poszukiwania drugiej połowy jest edukacja. Znajdujący się w top 10 pod względem wyszukiwań Polaków portal randkowy skupia osoby, które mają wykształcenie wyższe oraz liczą na samo od potencjalnego partnera czy partnerki. Czy naprawdę można odnaleźć tutaj miłość?

Mamy pewne przypuszczenia, że dużo osób nie słyszało wcale o Academic Singles, ponieważ portal nie prowadzi nachalnych kampanii reklamowych oraz marketingowych, ani nie skupia milionów odbiorców tak, jak pozostałe tego rodzaju strony. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej informacjom rozmieszczonym na platformie dowiemy się, że należy ona do be2, a zatem grupy, jaka jest marką rozpoznawalną na całym globie. Także na stronie Academic Singles, jak również be2.pl znajdziemy informację, że obie strony zostały ,,zwycięzcami testu 2017”. W świetle popularności be2 wiadomość ta wydaje się jednak prawdziwa i prawdopodobnie nagroda przyznana została całej grupie pod wspólną marką. Analiza działania Academic Singles pozwoli na odkrycie wielu analogii do be2. Można zatem zadać sobie pytanie czy strona faktycznie powstała po to, żeby wiązać ze sobą singli z wyższym wykształceniem lub stanowi to tylko sprytny chwyt marketingowy mający na celu poszerzenie liczby użytkowników w ramach jednego przedsiębiorstwa. A prawdopodobnie jedno oraz drugie, bo jednak dużo osób poszukując osób na podobnym sobie poziomie odnosi się dokładnie takimi elementami jak status materialny czy posiadane wykształcenie. Niezależnie zatem od intencji autorów strony, sama idea łączenia singli z wykształceniem wyższym wydaje się oryginalna oraz jak widać znajduje swoich fanów.

Przystąpienie do społeczności Academic Singles jest zupełnie bezpłatne. Bez wykupienia członkostwa Premium nie ma szansy dokładnego wykorzystania profilu. W oczy rzuca się także hasło strony – ,,Poznaj singli na poziomie”, jakie ma opowiadać o grupie docelowej portalu. Warto natomiast zauważyć, że dużo stron randkowych pozwoli na filtrowanie wyników wyszukiwania tak, żeby zawrzeć w nich także wykształcenie. Można zatem postawić stwierdzenie, że Academic Singles to środowisko dla osób, dla jakich poziom wykształcenia oraz posiadany dyplom są czynnikami najistotniejszymi i które oczekują, że społeczność, do jakiej dołączą całkowicie wpisze się w niniejsze wymagania, bez potrzeby ustawiania specjalnych kryteriów w trakcie przeglądania profili, co robi się bardzo wygodne.

Jak wygląda logowanie w portalu?

Jak wspomnieliśmy, rejestracja na Academic Singles jest bezpłatna. Portal poprosi nas o wybranie nazwy użytkownika, pod jaką dostępni będziemy dla pozostałych uczestników portalu. Znaczy to, że potrafimy zachować tutaj większy poziom anonimowości, ponieważ strona nie narzuca konieczności podawania własnego imienia i nazwiska.

Przy tworzeniu konta czekać będzie na nas test osobowości, jakiego wykonanie zajmuje około 15 minut. Warto wykonać go dokładnie, bo po wysłaniu odpowiedzi nie będzie już opcji ich zmiany. To podejście posiada własne plusy – pozwoli uniknąć sytuacji, w jakich użytkownicy modyfikują swoje odpowiedzi, chcąc np. zaimponować określonym na portalu użytkownikom, poprawiając swoje ustawienia do ich preferencji, zanim wyślą pierwszą wiadomość. Sam test tworzy się z cyklu pytań psychologicznych, jakie pozwolą na wyrażenie swego profilu osobowości i wymagań wobec przyszłego związku.

To oczywiście na bazie wyniku testu i informacji, jakie wpiszemy do profilu, system wygeneruje dla nas opis idealnego partnera oraz listę użytkowników, z jakimi posiadamy największą możliwość stworzyć udany związek. Zaletą portalu jest zatem, że otrzymana lista w żaden sposób nas nie ogranicza. Po pierwsze, potrafimy ją swobodnie modyfikować poprzez wprowadzanie na nią dodatkowych filtrów. Po drugie, możemy także rozszerzyć listę poprzez zaznaczenie odpowiednich miejsc w wyszukiwarce. To dobra odmiana pośród wielu stron, jakie po założeniu nam ,,listy dopasowań” nie pozwalają obecnie na stosunki z użytkownikami, jacy się na niej nie znaleźli. Samej listy nie będziemy natomiast mogli oglądać bez ograniczeń – w wersji darmowej otrzymujemy tylko zbiór skróconych profili anonimowych, co zdecydowanie zmniejsza możliwość zaznajomienia się z ich zawartością.

Konto Premium w Academic Singles

Żeby móc wymieniać wiadomości z pozostałymi użytkownikami należy wykupić pakiet Premium. Członkostwo Premium upoważnia nas do nieograniczonego wysyłania i otrzymywania wiadomości. Co ciekawe, nawiązanie kontaktu odbywać musi się za obopólną zgodą, chroniąc klientów przed lawiną wiadomości od osób, jakie aktualnie od początku nam nie odpowiadają. W praktyce znaczy to, że osoba z jaką pragniemy się skontaktować otrzyma nasz ,,skrócony profil anonimowy” oraz na tej zasadzie zdecyduje, czy zamierza wejść z nami w interakcję bądź też nie.

Wykupienie pakietu Premium nie jest oczywiste z pewnością nawiązania kontaktu, z jaką potrafimy napotkać się czasem na różnych stronach. Jeśli zatem w trakcie trwania pakietu Premium żaden z użytkowników, którzy wpadli nam w oko nie postanowi na przyjęcie próby kontaktu, a także my sami nie zaakceptujemy prób kontaktu z perspektywy osób, jakie zamierzają rozpocząć znajomość z nami, jedynym co nam pozostanie będzie przedłużenie pakietu i uiszczenie zapłaty za następny okres. Innymi słowy: Academic Singles nie daje opcji bezpłatnego przedłużenia raz wykupionego pakietu z powodu na niezawarcie z nikim kontaktu w czasie jego trwania.

Komunikacja pomiędzy członkami społeczności rozgrywa się poprzez wewnętrzny system wiadomości, dzięki dlaczego nie musimy podawać nikomu swoich poufnych danych kontaktowych. Wiadomości zapisywane są przez 12 miesięcy od ich przesłania czy otrzymania, I po tym okresie znikną z naszego profilu. Użytkownicy przyciągają opinię na fakt, że pomimo chęci zachowania względnej prywatności, warto wzbogacić profil o parę zdjęć. Portal skierowany jest bowiem do jednostek, jakie do bieżącej chwili rezygnowały z życia uczuciowego na rzecz wzrostu kariery. Znaczy to – chociaż w teorii – że znaczna ilość singli zapisujących się na tej stronie to istoty pochłonięte życiem zawodowym, jakie nie będą miały momentu na proponowanie nas o uzupełnienie profilu, czy dosłanie zdjęć i ,,z marszu” odrzucą naszą próbę kontaktu. Załadujmy zatem zdjęcie, żeby zapobiec takich sytuacji oraz zainteresować sobą innych – najpierw wyglądem, a potem charakterem. Pamiętajmy, że w obecnych czasach, część osób to wzrokowcy!

Opłaty w portalu i Jak usunąć konto?

Używanie konta Premium łączy się z opłatami, jakie w zestawieniu do pozostałych portali randkowych wydają się stosunkowo duże, co natomiast powinno stanowić gwarancję, że osoby korzystające spośród nich, traktują randkowanie w serwisie poważnie i naprawdę chętne są na odnalezienie miłości . Do wyboru mamy pakiety 3-, 6- i 12-miesięczne, i koszt najmniejszego spośród nich oscyluje w okolicach 240zł.​

Portal zapewnia szansę skorzystania z miesięcznego okresu próbnego w cenie 20zł, żeby móc zaznajomić się z oferowanymi funkcjami, takimi jak dodawanie kontaktów do listy ulubionych, podgląd na listę użytkowników, którzy odwiedzili nasz profil lub nieograniczone oglądanie zdjęć.

Mały druczek poinformuje nas jednak, iż w wypadku braku rozwiązania umowy na 7 dni przed zakończeniem okresu próbnego, pakiet ten pozostanie przedłużony na następne 3 miesiące, co łączy się już z stałą opłatą. Członkostwo Premium, oczywiście jak na pozostałych portalach randkowych, przedłużane jest automatycznie. O ile usunięcie profilu w przypadku członkostwa podstawowego jest uznawane przez portal jak rozwiązanie umowy, o tyle w przypadku członkostwa Premium usunięcie profilu nie będzie teraz wystarczające. Żeby wycofać się z ponoszenia kosztów niezbędne jest bowiem pisemne rozwiązanie umowy najpóźniej na 14 dni przed wygaśnięciem pakietu. A tutaj oczekuje na nas haczyk, gdyż sama pisemna wiadomość nie wystarczy. Regulamin dokładnie określa, że pewne informacje przesłane w wypowiedzeniu muszą zostać napisane drukowanymi literami. Trudno stwierdzić czy naprawdę stanowi to wpływ na ewentualne odrzucenie pisma z rezygnacją z członkostwa Premium, jednak warto myśleć o tej klauzuli dla naszego spokoju tym bardziej, że podobne rozwiązania wykorzystywane są niemalże na jakichkolwiek portalach randkowych.

Na co uważać korzystając z serwisu?

Na wyróżnienie zasługuje fakt, że portal pamięta o poziomie oferowanych usług oraz na tyle, na ile może stara się weryfikować publikowane w nim treści, żeby posiadać gwarancję, iż są one prawidłowe z regulaminem a nie doprowadzają do naruszeń. Użytkownicy, którzy nie dostosowują się do postanowień regulaminu muszą liczyć się z perspektywą zablokowania czy usunięcia konta.

Usuwane są także profile użytkowników, którzy poprzez okres 6 miesięcy od rejestracji nie używali konta, ani nie wykupili pakietu Premium. W niniejszy sposób portal oczyszczany jest z profili nieaktywnych, jakich użytkownicy nie wykazują dalszego zainteresowania serwisem, co wydaje się wartościowym oraz trafionym rozwiązaniem. Zaskakujące istnieje jednak postanowienie regulaminu, jakie mówi że Academic Singles ma uprawnienie do wykonywania analizy zachowań użytkowników w oparciu o anonimowe czy pseudo anonimowe profile i że zarejestrowanie się na stronie jest równoważne z określeniem zgody na wykorzystywanie tych profili do celów reklamowych, badań rynku i dostarczania ich partnerom strony.

W naszej ocenie zapis ten jest zbyt tajemniczy oraz nie przedstawia w jaki sposób i które informacje będą w prawdzie wykorzystane. Kolejną wątpliwość budzi klauzula informująca, że przedstawienie informacji oraz zdjęć jest świadome i zgodne ze autoryzacją na przedstawianie ich różnym użytkownikom i ogromnemu kręgowi odbiorców Internetu. Odwiedzając Academic Singles nie posiadamy przecież dostępu do żadnych profili, co z pewnej strony uspokaja, a z innej rodzi pytanie gdzie w takim razie może zaznajomić się z nimi ten ,,nieograniczony krąg”? Tych kwestii strona nie nie rozwiewa.

Opinie o Academic Singles

Czy warto skorzystać z Academic Singles? Trudno udzielić prostej odpowiedzi. W Internecie pojawiają się różne opinie, jednak większość zarzutów, jakie stawiają internauci dotyczy automatycznego pobierania opłat, co ogłasza się nieco na wyrost – w końcu wiedza o takim rozwiązaniu opisana istnieje w regulaminie serwisu, a przystąpienie do społeczności Academic Singles jest zgodne z przyjęciem warunków portalu. Sama idea zestawiania ze sobą singli o podobnym poziomie wykształcenia bez potrzeby dodatkowego filtrowania wyników wyszukiwania wydaje się oryginalna oraz na pewno przemówi do osób, jakim zależy na odnalezieniu partnera inteligentnego również z możliwościami na przyszłość.

Biorąc pod uwagę zakres dostępnych funkcji, koszt użytkowania ze strony wydaje się odpowiedni i zapewne większość profili to konta osób, jakie traktują szukanie miłości poważnie, i nie użytkownicy, którzy pragną zabić czas bez intencji angażowania się w dalszą znajomość.

Sama strona, jak również aplikacja mobilna wydają się czytelne oraz przyjemne w użyciu. Jeśli zatem zależy nam na praktycznej w obsłudze platformie, a wykształcenie stanowi dla nas warunkiem istotnym to Academic Singles wydaje się najodpowiedniejszym miejscem do zaczęcia przygody z randkami online.