Badoo Recenzja

Co to jest Badoo?

Badoo zostało stworzone dla użytkowników Internetu, jacy pragną poznać znajomych czy potencjalne osoby na randkę szybko zamieszkało pośród tysięcy ekranów komputerowych oraz urządzeń przenośnych. Internetowy czat, randki oraz serwis społecznościowy zrealizowano w luksusowej społeczności Soho w mieście Londyn w listopadzie 2006 r. Oraz oferuje również 200 milionów odbiorców na całym globie w przynajmniej 190 krajach.Strona jest bezpłatna i otwarta. Kredyty Badoo można otrzymać i kupić, żeby odblokować dodatkowe moce oraz funkcje, płatne kartą kredytową czy Paypal.

Badoo uznawane jest za najważniejszą platformę społecznościową na globie. Niestety nie do końca stanowi to prawdę, ponieważ są serwisy mogące pochwalić się znaczniejszą liczbą zarejestrowanych użytkowników. Jeśli wprawdzie skoncentrujemy się wyłącznie na portalach randkowych, Badoo przedstawia się niekwestionowanym liderem z niemal 60 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Odwiedzając pomarańczowo-niebieską stronę Badoo możemy zwrócić wrażenie, iż jest tutaj jakby pusto. Na stronie głównej odnajdziemy tylko formularz rejestracyjny i dwie zlokalizowane w rogu zakładki: wszyscy w okolicy oraz tajemnicze ,,chybił-trafił”.

Żeby przystąpić do społeczności Badoo potrzebujemy przebrnąć poprzez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o uzupełnienie płci, i potem o wyrażenie motywacji, jaka prowadzi nami w czasie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie innych osób czy chęć umówienia się). Można zatem założyć, że odnajdziemy tu również takie osoby, jakie nie szukają miłości, a tylko przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim etapem będzie dostarczenie kluczowych informacji, takich jak imię, data urodzenia i e-mail czy numer telefonu. Portal pozwala także na rejestracje za pomocą Facebooka oraz Google+ także paru innych platform, jakich nazw nie zawieramy z powodu na to, iż nie są one często wykorzystywane w Polsce).

Logowanie na Portalu

Żeby przystąpić do społeczności Badoo potrzebujemy przebrnąć poprzez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o podanie płci, a potem o wyrażenie motywacji, jaka kieruje nami w czasie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie innych osób czy chęć umówienia się). Można zatem założyć, że odnajdziemy tu również takie jednostki, jakie nie szukają miłości, a tylko przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim etapem będzie dostarczenie kluczowych informacji, takich jak imię, data urodzenia i e-mail czy numer telefonu. Portal daje także szansę rejestracji za pomocą Facebooka oraz Google+ i kilku pozostałych platform, jakich firm nie wymieniamy ze powodu na to, iż nie są one często wykorzystywane w Polsce).

Rejestracja na portalu, jak oraz czerpanie ze znacznej większości jego funkcji jest bezpłatne. Bez ponoszenia żadnych kosztów możemy zatem utworzyć oraz uzupełnić profil, znaleźć osoby w okolicy i prowadzić rozmowy z aż 10 osobami dziennie. Jeśli natomiast potrzebujemy wyróżnić się na tle milionów singli, potrzebujemy skorzystać z możliwości płatnych, jakie w Badoo widoczne są w dwóch formach – ,,supermożliwości” i ,,kredytów”.

Wyszukiwanie na Badoo

Zanim jeszcze dołączymy do Badoo, portal da nam szansę wykorzystania wyszukiwarki, jaką odnajdziemy pod nazwą ,,ludzie w okolicy” w prawym górnym rogu strony głównej. Po ustaleniu lokalizacji, płci i wieku system wybierze dla nas osoby, jakie dopasowują się w wymienione poprzez nas kryteria. Będziemy mieć także okazję wglądu w profile znalezionych osób, jednak nie wszystkie informacje będą dla nas widoczne. Portal daje bowiem możliwość określenia, jakimi danymi chcemy dzielić się publicznie oraz jakie zachowamy jako prywatne czy tylko do wglądu określonych osób.

Klikając w nietypowe ,,chybił-trafił” znajdujące się na stronie głównej, system znajdzie dla nas przypadkową osobę. Jest to jedna spośród ważnych oraz niezwykle istotnych funkcji Badoo. Jak założymy już konto i znaleziona osoba wpadnie nam w oko, będziemy posiadać szansę oceny jej zdjęcia za pomocą serduszka (,,tak”) czy krzyżyka (,,nie”). Jeśli wybierzemy serduszko, a osoba, jaka je dostała odwzajemni się tym samym, zostaniemy dobrani oraz będziemy mogli zacząć rozmowę.

Supermożliwości oraz Ceny na Badoo

Tzw. Supermożliwości to doskonały pakiet usług premium. Dzięki niemu uzyskamy dostęp do pełnego szeregu opcji, spośród jakich korzystania nie ma szansy w przypadku wykorzystywania członkostwa podstawowego. Dzięki Supermożliwościom nasze konto zostanie wzbogacone o folder LUBIĄ CIĘ, jaki podsumuje komu wpadliśmy w oko podczas korzystania z opcji Chybił – Trafił. Pakiet ten pozwala nam na oglądanie serwisu w systemie niewidocznym, dzięki czemu pozostali użytkownicy nie dowiedzą się, że odwiedziliśmy ich konto. Korzystając z ostatniej opcji uzyskamy możliwość cofnięcia ostatniego głosu na ,,nie” w Chybił-Trafił, a dodatkowo okazję przebywania w czacie z najatrakcyjniejszymi użytkownikami oraz przesyłania poufnych wiadomości.

Ciekawą propozycją wydaje się także tzw. przesyłka specjalna – dzięki niej odbiorcy do jakich wysyłamy wiadomości sprawdzą korespondencję od nas jako pierwszą. To niezwykle przydatne rozwiązanie mając pod uwagą że każdego dnia członkowie społeczności wymieniają pomiędzy sobą dziesiątki wiadomości oraz wybrane z nich mogą zwyczajnie umknąć. Wykupienie Supermożliwości pozwala nam także na korzystanie z serwisu z wyłączeniem reklam, których nikt z nas przecież nie lubi oraz jakie mogą być niezwykle męczące. Supermożliwości są opcją odnawialną, jaką wykupić możemy na miesiąc, trzy miesiące, pół roku czy rok. Subskrypcję można wprawdzie w dowolnym momencie anulować, dzięki czemu unikniemy przedłużenia pakietu i co za tym idzie – dodatkowych wydatków.

Kolejną płatną możliwością są Kredyty, które ułatwią nam wyróżnić się na tle pozostałych uczestników Badoo. Serwis zapewnia możliwość wykupienia różnej liczby Kredytów i dowolnego nimi zarządzania. Z ich pomocą będziemy w stanie zwiększyć wartość naszego konta w rezultatach wyszukiwania, powiększyć częstotliwość pojawiania się w wynikach Chybił-trafił bądź też przekazywać wirtualne prezenty użytkownikom, którzy wpadli nam w oko, żeby podkreślić swoje zainteresowanie daną osobą. Także i w obecnym przypadku możemy zdecydować się na możliwość automatycznego doładowania, dzięki jakiemu nie będziemy musieli pamiętać o dokupieniu Kredytów, natomiast ich ilość zostanie uzupełniona, jak stan ich dostępności spadnie do mniej niż 200.

Opinie o Badoo

Czy warto być członkiem społeczności Badoo? Wydaje się, iż naprawdę tak, bowiem ogromna ilość użytkowników zwiększa nasze możliwości na poznanie osoby, jaka rzeczywiście nam pasuje oraz dostęp do serwisu z urządzeń mobilnych pozwoli nam na funkcjonowanie w stałym kontakcie z pozostałymi użytkownikami. Na forach internetowych odnajdziemy mnóstwo wpisów singli, którzy oczywiście tu poznali własną drugą połowę. Jak zwykle w przypadku randkowania online należy jednak wykazać się rozsądkiem oraz rozwagą, jednak strona wprowadziła funkcje, jakie w pewnym stopniu pomogą nam ustrzec się przed oszustami.

Badoo stawia na zabezpieczenie użytkowników doskonale zdając sobie sprawę z tego, iż naprawdę ogromna ilość zarejestrowanych osób zwiększa ryzyko pojawienia się na portalu osób przedstawiających się za kogoś innego. System bezpośrednich wiadomości i innowacyjny wideo-czat pozwoli na sprawdzenie tego, kto jest po tamtej stronie ekranu, umożliwiając tym samym względne bezpieczeństwo bez potrzeby podawania swoich danych. Pozwoli to także na odpowiedniejsze zapoznanie się dwojga ludzi przed rozpoczęciem decyzji o spotkaniu na żywo.