Be2 Recenzja

Be2 to globalny portal randkowy z jakiego – jak przeczytamy na stronie – skorzystało obecnie przynajmniej 750 tysięcy Polaków. Serwis prezentuje się jako miejsce, gdzie spotkamy tylko realnych użytkowników, jacy posiadają odpowiednie zamiary oraz poszukują stałego związku. Czy Be2 naprawdę stanowi perspektywę na odnalezienie miłości?

Be2 to niewątpliwie jeden spośród niezwykle charakterystycznych serwisów randkowych w Polsce. Strona deklaruje, iż zarejestrowało się na niej obecnie |przynajmniej 766 tysięcy polskich odbiorców, a 40% z tych, którzy wykupili usługę Premium znalazło tutaj własną miłość. Przykładem na efektywność strony mają stanowić opublikowane na portalu historie miłosne osób, jakie przystąpiły do społeczności, a które w wyrazie wdzięczności postanowiły podzielić się własnymi przeżyciami.

Jak sprawdzimy zakładkę zobaczymy, że znajduje się tam kilkanaście historii. To niewiele, jak na portal oddziałujący na naprawdę dużą skalę. Żeby jednak nie uprzedzać się do strony aktualnie na samym wstępie możemy założyć, że nie każda para zamierza dzielić się własną indywidualną historią, oraz tym bardziej prezentować własne zdjęcie – w końcu szukanie miłości na portalu randkowym to dla poszczególnych wciąż temat tabu, pomimo iż Polacy coraz chętniej korzystają z tej okazji.

Jak wygląda logowanie?

Według statystyk Be2 stosunek kobiet do panów zapisanych na stronie wynosi 57 do 43, co wydaje się pozytywnym rezultatem. Sama rejestracja na Be2 jest darmowa oraz podobnie jak w wypadku pozostałych dużych stron randkowych, łączy się z wykonaniem testu. Test osobowości Be2 bazuje na pytaniach dotyczących wymagań psychologicznych, socjologicznych oraz antropologicznych. Jak przekonują twórcy strony – opiera się na technikach naukowych.

Wykonanie testu pozwoli serwisowi na dopasowanie oraz zaproponowanie nam użytkowników, którzy wpisują się w nasze wymagania i z jakimi – przynajmniej według algorytmu – posiadamy szansę na założenie długiego oraz trwałego związku. W praktyce znaczy to tyle, iż portal samodzielnie zaproponuje nam osoby z jakimi warto rozpocząć kontakt oraz jakich wymagania i charakter pokrywają się spośród tym, czego my sami oczekujemy od idealnego partnera.

Rozwiązanie testu osobowości Be2 jest bezpłatne oraz zapewnia nam parę dodatkowych korzyści. Oprócz wyniku testu uzyskamy także opis idealnego partnera, a dodatkowo listę rekomendacji spośród pozostałych zarejestrowanych użytkowników, z jaką będziemy potrafili zaznajomić się bez żadnych zobowiązań. Jak jednak ktoś wpadnie nam w oko, będziemy potrzebowali wykupić opcję Premium, żeby posiadać możliwość zastosowania dodatkowych kroków, takich jak wysyłanie wiadomości lub oglądanie zdjęć.

Informacje oraz Bezpieczeństwo

Samo wysyłanie wiadomości na portalu rozgrywa się w ten tenże sposób, co na pozostałych wielkich stronach randkowych. Każdy klient posiada zatem własną skrzynkę odbiorczą, dzięki czemu nie potrzebujemy podawać innym członkom społeczności naszych prywatnych informacji oraz możemy łączyć się z nimi tylko za pomocą portalu, zachowując anonimowość tak długo, kiedy tylko chcemy. Be2 podkreśla, iż zależy mu na zabezpieczeniu użytkowników, stąd też motywuje do zgłaszania wszystkich zachowań naruszających Regulamin serwisu oraz sprawiających, iż członkowie mogliby poczuć się niekomfortowo. Wszystkie konta, wprowadzane na nich informacje i zdjęcia są ręcznie analizowane poprzez moderatorów serwisu, żeby względnie łatwo usunąć fałszywe profile. Be2 zadbało także o bezpieczną transmisję informacji, stosując wyłącznie szyfrowanych połączeń.

Ciekawe funkcje

Oprócz bezpieczeństwa portal stawia także na przyjacielską, przyjazną atmosferę. Możemy zatem polegać na wsparcie w trakcie zakładania profilu oraz szereg wskazówek odnośnie tego jak uzupełnić konto, żeby wyglądało atrakcyjnie dla pozostałych uczestników społeczności oraz przekonało ich do rozpoczęcia z nami kontaktu. Dobrym rozwiązaniem jest także Gwarancja Kontaktu, jaką otrzymamy w ramach członkostwa Premium. Polega ona na tym, iż po wykupieniu pakietu Premium, Be2 zapewnia nam możliwość utrzymywania kontaktu z ponad 10 osobami. Jeśli w trakcie trwania ważności pakietu, nie nawiążemy znajomości z taką liczbą użytkowników, nasz pakiet zostanie bezpłatnie przedłużony, aż do czasu, w jakim zaznajomimy się z przynajmniej 10 potencjalnymi partnerami czy kobietami.

Stanowi to opcję, jaka doskonale wyróżnia Be2 na tle wszelkich pozostałych portali randkowych. Łatwo bowiem wyobrazić sobie sprawę, w jakiej na portalu obecnie nie będzie użytkowników, komponujących się we wszystkie podane poprzez nas kryteria (a pośród nich wiek, lokalizacja, wykształcenie, status itp.). Jeśli jednak takie osoby pojawią się później, będziemy w dalszym czasie posiadać możliwość kontaktu z nimi w ramach początkowo wykupionego pakietu.

Ceny oraz Usuwanie Konta na Be2

Oczywiście jak na pozostałych stronach randkowych, także na Be2 członkostwo Premium przedłużane jest automatycznie. Znaczy to, że w przypadku braku rezygnacji z członkostwa Premium na 14 dni przed wygaśnięciem naszego pakietu, pozostanie on przedłużony bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności, oraz system sam obciąży nasz rachunek bankowy płatnością za następny okres. Warto zatem pamiętać, żeby w przypadku braku zainteresowania przedłużeniem pakietu wypowiedzieć serwisowi umowę.

W Regulaminie odnajdziemy rozmaite rodzaje rozwiązania umowy – jak choćby za pomocą poczty elektronicznej. Osoby, które skorzystały z ostatniej opcji zaznaczają jednak, iż czasem potrzebne jest kilkakrotne wysłanie wiadomości, ponieważ biuro obsługi – pomimo deklarowanego zaangażowania – nie zawsze od razu odpowiada na maile. Warto zatem kontaktować się z nim tak długo, aż uzyskamy pisemne potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, żeby w razie obciążenia własnego konta posiadać podkładkę do ubiegania się o zwrot pieniędzy. Warto zwrócić na to uwagę, bowiem składki na Be2 przynależą do wysokich, a ,,zaskoczeni” internauci, jacy nie doczytali Regulaminu opowiadają o ściąganiu z ich konta kwot rzędu 240zł oraz więcej

Be2 Opinie

Choć portal w znaczącym stopniu przypomina pozostałe serwisy randkowe, uwagę zwraca parę niedopatrzeń czy specjalnych zabiegów, jakie nie do końca się sprawdzają. Najistotniejszym spośród nich stanowi brak szansy edycji odpowiedzi podanych w trakcie wykonywania testu osobowości. O ile możemy edytować takie informacje jak hobby lub lokalizacja, o tyle nie możemy poprawić odpowiedzi dotyczących naszej osobowości. Ta, jak wiadomo, tworzy się na zasadzie różnych wydarzeń oraz po roku od założenia konta może ujawnić się, iż posiadamy obecnie inne poglądy oraz wymagania względem istotnych dla nas kwestii. Wyjściem jest tutaj jedynie utworzenie nowego konta – łączy się to wprawdzie z ponownym rozwiązywaniem testu osobowości (czego można byłoby uniknąć w przypadku możliwości edytowania konkretnych odpowiedzi), a niejednokrotnie także z kolejnymi nakładami finansowymi.

Internauci przyciągają także uwagę na to, że mimo ręcznej weryfikacji kont, nie wszystkie profile wyglądają na prawdziwe oraz część otrzymywanych odpowiedzi stwarza wrażenie automatycznych wiadomości (często z powodu na krótką treść oraz braki ortograficzne). Użytkownicy narzekają, że pomimo wypełnionego testu i dokładnie sprecyzowanych naszych wymagań względem innej osoby, system łączył ich do odbiorców z obcego kraju, a sam indeks dobrania (a zatem stopień kompatybilności między osobami) oscylował w okolicy 0 – co oddaje w wątpliwość sens uwzględniania takiej osoby na liście potencjalnych partnerów.