C-Date Recenzja

Nie każdego interesują stałe związki. Wielu singli bawi się swoją niezależnością, jednak nie chce rezygnować z wszelkich związków z płcią przeciwną. Takie osoby zapraszają na niezobowiązujące spotkania, jakie niejednokrotnie kończą się śniadaniem w łóżku. To oczywiście dla nich powstał portal C-date.

Dla kogo jest ten portal?

C-date to portal randkowy, jakiego hasłem podstawowym są ,,ekskluzywne spotkania bez zobowiązań” – zarówno dla par i osób homoseksualnych! Strona reklamuje się jako prowadzący na rynku casual dating – określenia nieco enigmatycznego, ponieważ rzadko spotykanego. Co się za nim ukrywa? Administratorzy strony piszą, że dla poszczególnych przygoda miłosna czy romans to rozwiązania nie do końca realizujące ich wymagania, tak samo jak randka na jedną noc, jaka potrafi utrzymywać niekomfortowe odczucia. Opcją jest zatem “casual dating”. Trudno jednoznacznie określić czym ,,luźne randkowanie” miałoby różnić się od przygody miłosnej lub spotkania na jeden raz. Idea jaka przyświeca stronie to wiązanie ze sobą wszystkich, jakich nie interesują stałe kontakty, a tylko przelotne, niezobowiązujące znajomości. Z innej strony organizatorzy poszukują też historii od osób, jakie na C-date poznały swoją ukochaną. Wydaje się to zaprzeczać temu, jak portal przyjmowany jest poprzez jego użytkowników, jacy w opiniach w Internecie wyznają, że stronę mają często za miejsce do zapoznania kogoś ,,na szybki seks”. Podobno miłość pojawia się w najbardziej niespodziewanym momencie, zatem może poznamy ją na C-date?

C-Date Logowanie

Sama rejestracja na portalu jest bezpłatna, ale umożliwia ona dostęp jedynie do niektórych, ważnych funkcji. Po zapisaniu się, poproszeni zostaniemy o wypełnienie formularza, w jakim będziemy mogli określić nasze preferencje seksualne. Podane przez nas odpowiedzi zostaną zestawione z odpowiedziami innych użytkowników. Na tej podstawie uzyskamy listę z ofertami kontaktów, jakie idealnie wpisują się w nasze wymagania. To istotna część, ponieważ strona nie przewiduje wyszukiwania partnerów!

C-Date Opłaty (dotyczą jedynie Mężczyzn)

W czasie rejestracji będziemy mogli otrzymywać wiadomości od pozostałych użytkowników, ale żeby odpowiedzieć na nie konieczne będzie członkostwo premium. Za pakiet 3-miesięczny zapłacimy 74,90zł, 6-miesięczny 44,90zł, a 12-miesięczny 34,90zł. Tylko niewielki druk umieszczony pod cennikiem informuje nas, że są to opłaty za 1 miesiąc korzystania z usługi premium w konkretnych rodzajach pakietów. W końcowym rozrachunku prezentuje się więc, że – w zależności od wybranego pakietu – za korzystanie ze strony zapłacimy od około 225zł do prawie 420zł. Za świetną zabawę bez zobowiązań trzeba wydać nieco więcej gotówki, a C-date przedstawia się na miejsce ekskluzywne, więc stawki też nie zaskakują.

Wskazówka od użytkownika, jaki na poszczególnym z forów internetowych napisał, że w stosunku z aktualnym, iż wstrzymał się na miesiąc z wykupieniem pakietu premium, portal zaproponował mu zniżkę – podstawową w wysokości 20% i drugą w wysokości 40%. Na tejże stronie nie znajdziemy wzmianek o tego rodzaju promocjach, ale warto uzbroić się w cierpliwość i spróbować!

Odnowienie umowy nastąpi automatycznie chyba, że rozwiążemy ją najpóźniej na 14 dni przed upływem ważności aktualnie użytkowanego pakietu. Odnowienie pakietu składa się także z automatycznym naliczeniem i ściągnięciem opłat z naszego konta czy karty. Jak można się spodziewać, takie podejście spotkało się z krytyką użytkowników. Zarówno pod cennikiem, jak również w Regulaminie znajdziemy przecież wiedzę o automatycznym odnawianiu pakietu, a dodatkowo o opcji rozwiązania usługi. Co więcej, w tymże Regulaminie informacje o systemach wypowiedzenia zaznaczone zostały wytłuszczoną czcionką, więc niestety trudno je przegapić nawet w wypadku pobieżnego tylko przeglądania warunków użytkowania serwisu.

C-date zapewnia możliwość kontaktowania się z oddziałem obsługi przez e-mail, faks, a dodatkowo klasyczną metodę listowną. Wielu internautów uważa, że rezygnacja możliwa jest tylko poprzez wysłanie faksu do Luksemburga, gdzie znajduje się siedziba firmy. Wystarczy przecież zajrzeć do Regulaminu, żeby sprawdzić, że nie jest to prawdą. Automatyczne odnowienie pakietów premium stanowi rozwiązanie często spotykane na tego rodzaju portalach, stąd też zarzuty o wyłudzaniu pieniędzy wydają się bardzo na wyrost – w końcu rejestrując się w serwisie świadczymy także świadomość i akceptację jego Regulaminu.

Co umożliwia Premium?

Członkostwo premium zapewni nam wgląd w zdjęcia innych użytkowników oraz zdolność reagowania na ich wiadomości i nawiązywania kontaktu. Portal przedstawia się jednak na miejsce ekskluzywne. Takie, w jakim znajdują się osoby niezależne finansowo oraz na wysokich stanowiskach. Być może ta ,,ekskluzywność” przejawiać ma się również w niewielkiej ofercie funkcji, jaką mocno wyróżnia… “ekskluzywna” cena (oczywiście jak w restauracjach o wysokiej jakości, w jakich zostawiamy pół pensji pomimo iż jedzenie było niewielkich rozmiarów).

Alternatywa dla C-date

Trudno stwierdzić czy ten sposób posiadał na celu stworzenie wrażenia miejsca luksusowego, lub też miał za zadanie zweryfikować użytkowników pod kątem zamożności. Faktem jest, że pomimo tego na rynku znajdziemy atrakcyjniejsze finansowo oferty, jednak na pewno mniej prestiżowe. Zapraszamy do naszego rankingu portali randkowych.

Opinie o C-Date

Czy warto skorzystać z serwisu? Trudno udzielić prostej odpowiedzi. W Internecie przeważają opinie, że pomimo określenia preferowanego zakresu terytorialnego użytkownicy otrzymywali dużą liczbę wiadomości z… Australii i Nigerii. Wiadomości te były chaotyczne i wyglądały na tłumaczone za pomocą translatora, jaki nie do końca zrealizował swoją funkcję.

Jeden spośród użytkowników zwaca uwagę, że jeśli portal nastawiony jest na poszukiwanie partnerów na szybki seks, to można się spodziewać, że przeważającą liczbą odbiorców będą przecież mężczyźni. Jednak prezentuje się odwrotnie! Tuż po zarejestrowaniu (a jeszcze przed uzupełnieniem profilu) niemalże od razu dostał on wiadomość od kobiety oferującej wspólną noc, która jednak nie mogła zaznajomić się z żadnymi informacjami na jego temat, ani choćby z jego zdjęciem. Może podstawowe założenie nie odpowiada rzeczywistości? W końcu kobiety mają tu WSZYSTKO za darmo! ​​​​

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana – jednak czy na pewno ktoś chciałby spotykać się wyłącznie w ciemno, jak w grę wchodzą kontakty intymne? Stanowi to następny przykład, który wymaga zastanowić się czy każde konta w serwisie są realne, czy jednak uruchamiane są one przez administratorów w kierunku przekonania do wykupienia pakietu premium. Niestety strona nie wspomina nic o weryfikacji profili.