Datezone Recenzja


Choć nazwa portalu jest całkiem niepozorna i zwykły użytkownik Internetu mógłby spodziewać się po niej typowego serwisu randkowego, to zakres serwisu DateZone jest szczególnie zawężony. Strona powstała z wiedzą o osobach, które nastawione są na poznawanie ludzi zainteresowanych głównie niezobowiązującym seksem. W innych sytuacjach oraz bez żadnych ograniczeń. Czego dokładnie możemy spodziewać się po portalu?

DateZone prowadzi w rankingach popularności portali randkowych nastawionych na łączenie ze sobą osób, dla jakich liczy się przede wszystkim satysfakcja fizyczna. Według badania Gemius, każdego miesiąca z portalu korzystają blisko 3 miliony użytkowników, generując ponad 60 milionów odsłon. Ilość ta jest ogromna, mając pod uwagą, że mówimy jedynie o osobach zainteresowanych niezobowiązującym seksem – zarówno online, jak również w realu. Z części głównej dowiemy się również, że do serwisu wgranych zostało także 1,2 mln zdjęć oraz filmów I, że rejestracja a także korzystanie z serwisu są w całkowicie darmowe, co aktualnie na początku brzmi zachęcająco.

Konto Premium

Chociaż darmowe konto pozwala nam na przeglądanie profili to wprawdzie tylko wykupienie pakietu VIP pozwoli na wykorzystanie pełnych funkcji serwisu, a pośród nich z nielimitowanego rozpoczynania rozmów, możliwości zobaczenia kto odwiedził nasz profil, lub też dodawania ogłoszeń. W zestawieniu z pozostałymi serwisami o podobnym profilu, koszt wykupienia pakietu VIP wydaje się stosunkowo niski. Do dyspozycji mamy tutaj pakiety 1-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe oraz 360-dniowe w cenach (odpowiednio) 9,90zł, 24,90zł, 59,90zł oraz 179,90zł. Klienci z płatnym pakietem mogą liczyć nie tylko na dostęp do specjalnych funkcji, lecz również używania serwisu bez wyświetlających się reklam.

Jak wygląda logowanie?

Zapisując się w serwisie nie musimy wykonywać testów psychologicznych, jakie tworzą pewien trend na portalach randkowych. DateZone nie ma na celu łączenia wszystkich w pary, a tylko zapewnienie im warunków na umówienie się na spotkanie w kierunku zrealizowania naszych erotycznych fantazji.

Uzupełniając profil warto zatem dokładnie sprecyzować czego oczekujemy od komunikującej się z nami osoby, jakie są nasze preferencje seksualne i jak daleko jesteśmy zdolni posunąć się w trakcie spotkania. Zostaniemy także poproszeni o uzupełnienie informacji odnośnie wyglądu (wzrost, typ sylwetki, kolor włosów), statusu związku (na stronie znajdziemy mnóstwo osób będących w trwałych związkach, jakie pragną bawić się z różnymi parami czy w tajemnicy przed własnym partnerem) bądź też stosunku do alkoholu i papierosów.

Strona ułatwia znalezienie partnera do zbliżeń fizycznych (w tym grupowych), nawiązanie układu sponsorskiego lub też jednorazową wymianę partnerów. Konto założyć tutaj mogą kobiety, mężczyźni, pary i osoby transseksualne. Wydaje się, że taki kierunek serwisu określa to, jakie zdjęcia zamierzają opublikować na nim użytkownicy. Tym, co znacząco rzuca się w oczy jest fakt, że 99% zdjęć to fotografie w negliżu lub zbliżenia na części intymne – często w całej okazałości.

Ciekawe Funkcje

DateZone proponuje swoim klientom szereg rozwiązań, które zapewniają swobodniejsze znalezienie osób o podobnych preferencjach i wymaganiach. Dzięki nim nie jest niezbędne przeszukiwanie setek kont i zapoznawanie się z opisem każdego spośród nich. Na stronie znajdziemy parę zakładek, które zdecydowanie ograniczają profil poszukiwań oraz pozwolą od razu udać się w miejsce, w jakim łączą się osoby o podobnych potrzebach.

Pierwszą zakładką są Grupy, jakie funkcjonują analogicznie do grup na popularnych serwisach społecznościowych. Są to fora tematyczne zrzeszające osoby o odpowiednich zainteresowaniach. Przystąpienie do nich pozwoli na łatwy kontakt z osobami poszukującymi konkretnych doświadczeń – bez obaw o wyśmianie i bez poczucia skrępowania. Wśród grup znajdziemy przykładowo ,,Dojrzałe kontra młodzi” – a zatem grupę dla dojrzałych pań, poszukujących młodych mężczyzn, ,Filmy ze spotkań” – dla osób, które uwielbiają nagrywać seks, a potem dzielić się nim w sieci, czy ,,Stosunek z mężatkami i zajętymi dziewczynami”. Bez przystąpienia do grupy nie ma szansy wyświetlenia znajdujących się na niej treści, co zapewnia większą dyskrecję.

Kolejną zakładką są Imprezy. Są to w rzeczywistości informacje o planowanych spotkaniach dla większej liczby uczestników, jakie niejednokrotnie zmierzają do seksu w trójkącie lub seksu grupowego. Na stronie znajdziemy także Ogłoszenia, dzięki którym możemy dać się znaleźć nowym użytkownikom na bazie załączonego opisu naszych wymagań. DateZone aktywowało także Forum rozłożone na takie obszary jak hydepark, opowiadania i fantazje, zdrowie, podryw oraz humor, gdzie można wymieniać się przeżyciami oraz poznać inne osoby.

Szereg użytecznych funkcji, które pozwolą na indywidualne zarządzanie kontem to na przykład możliwość akceptowania wiadomości wyłącznie od zweryfikowanych użytkowników czy możliwość zablokowania wiadomości od osób danej płci. Każde konto posiada również tzw. czarną listą, na jaką możemy dodawać ,,problematycznych” użytkowników utrudniając im tym samym sprawdzanie naszych filmów i transmisji.

Strona rozwija się na międzynarodowych użytkowników, wprowadzając nowe wersje językowe portalu i zapewniając płatności w Euro w przypadku użytkowników znajdujących się poza granicami naszego kraju. W zakładce Nowości znajdziemy dane o wprowadzanych modyfikacjach i usprawnieniach, co pokazuje, że portal stara się stale poprawiać jakość oferowanych usług oraz przystosowywać się do wymagań klientów.

Polityka prywatności

Jednak sama strona wydaje się dobrze pełnić swoją funkcję, przed przystąpieniem do DateZone na pewno warto zaznajomić się z polityką prywatności, żeby mieć gwarancję, że odpowiadają nam jej założenia. Wydaje się, że portal o naprawdę bardzo sprecyzowanym profilu oraz przyjmujący opłaty za członkostwo VIP powinien zadbać o dyskrecję i anonimowość użytkowników. Tymczasem, profile osób korzystających z serwisu przeglądać potrafimy bez rejestracji na stronie, co dla pewnych osób – natomiast na pewno nie wszystkich – użytkowników może być pewną niedogodność. Choć osoby niezarejestrowane mogą oglądać zdjęcia jedynie w rozmazanej formie, to przecież w wielu przypadkach inne informacje wyświetlane na profilach (miejscowość, imię, wzrost, wiek) w zestawieniu z nawet niewyraźną fotografią mogą doprowadzać do rozpoznania konkretnych osób – szczególnie, gdy są to osoby z bliskiego kręgu znajomych.

Datezone opinie użytkowników

Internauci wspominają, że pamiętają DateZone jeszcze pod marką SeksFotka. W ich opinii promocja portalu jako miejsca umożliwiającego seks spotkania odbiła się w szczególny sposób na tym, jakie osoby zaczęły dołączać do społeczności serwisu. Panie informują o niezliczonej liczbie mężczyzn o zbyt impulsywnym usposobieniu, dla jakich ,,NIGDY” jest reakcją nie do przyjęcia.

Z kolei panowie narzekają na zbyt dużą ilość kobiet, którym zależy tylko na znalezieniu sponsoringu. Należy przecież pamiętać, że strony nastawione na łączenie osób nastawionych na doświadczenia fizyczne rządzą się swoimi założeniami oraz nie można liczyć, że każdy użytkownik będzie niepoprawnym romantykiem. Z innej strony, blisko pół miliona aktywnych użytkowników to ilość naprawdę dobra, będąca niemal gwarancją spotkania innych ludzi – włączając w to setki takich o pozytywnym usposobieniu i oryginalnej osobowości. Nie należy więc poddawać się po wczesnym niepowodzeniu, skoro opcji istnieje naprawdę dużo!

Czy warto założyć konto na DateZone?

Wydaje się, że stanowi to idealne miejsce dla osób, jakie na pierwszym miejscu stawiają fizyczność i seks bez zobowiązań o czym mówi m.in. najwyższa pozycja w rankingu stron o takim profilu. Portal na pewno wyróżnia spore grono użytkowników oraz stosunkowo niewielkie stawki za członkostwo VIP. Na pochwałę zasługuje też szereg miejsc, w jakich możemy poznawać ludzi zanim jeszcze zdecydujemy się na kontakt w wiadomości prywatnej. Przystąpienie do grup czy forum DateZone z pewnością ułatwi nam znalezienie osób, jakie nie tylko szukają podobnych doznań, a także odpowiadają nam pod względem osobowości, dzięki czemu wspólnie spędzony okres będzie dwukrotną przyjemnością.