Edarling Recenzja

Edarling to pewien z globalnych liderów na rynku randek online. Będąca już w 25 krajach strona, co miesiąc odwiedzana jest poprzez niemal 15 milionów użytkowników z całego świata. Sam serwis zaistniał w 2008 roku w Niemczech, i dla polskich użytkowników dostępny istnieje już od siedmiu lat. Właściciele eDarling zapewniają, iż jest to strona dla singli z aspiracjami i dla osób, jakim zależy na stworzeniu stałego związku. Czego w prawdzie możemy spodziewać się po portalu?

Edarling zdobył ogromną popularność głównie za sprawą dobrze poprowadzonych kampanii marketingowych. O ile nie każdy zagraniczny portal randkowy ma okazję na uzyskanie zainteresowania singli w Polsce, o tyle eDarling przebił się do świadomości Polaków dzięki dużym kampaniom reklamowym, jakie były również w Internecie, jak i w tv. Dzięki temu informacji o pojawieniu się na rynku nowego serwisu randkowego wyzwoliła się szerokim echem, a eDarling stawał się jedną spośród popularnych stron oferujących randki online w rodzimym kraju.

Logowanie

Trafiając na stronę główną eDarling dowiemy się, że w 2016 roku 65% jego użytkowników miało wyższe wykształcenie. Na stronie głównej znajdziemy tylko początek tego, co proponuje portal. Żeby w całości wykorzystać jego możliwości potrzebujemy się zarejestrować. Rejestracja na portalu jest bezpłatna, jednakże dostęp do pełnych funkcji uzyskamy tylko po wykupieniu konta ​Premium.

Tuż po zapisaniu się zostaniemy poproszeni o przyjęcie udziału w teście na bazie jakiego określony zostanie nasz profil osobowości. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ test przedstawia się aż z 280 pytań dotyczących cech charakteru, reprezentowanych przez nas wartości, celów życiowych, pasji i naszych wymagań względem wymarzonego partnera. Na tej zasadzie wygenerowany zostanie profil naszej osobowości i system znajdzie dla nas jednostki z jakimi – według algorytmu eDarling –posiadamy największe możliwości na założenie szczęśliwego związku.

Przeprowadzenie testu jest niezbędne, żeby móc oglądać profile użytkowników. Choć udział w egzaminie jest długi, eDarling zapewnia, że pytania i sam algorytm zaprojektowane zostały z udziałem naukowców i psychologów. Warto zatem skoncentrować się na teście i zastanowić się nad odpowiedziami najlepiej odzwierciedlającymi nasz światopogląd. Po wykonaniu testu, nie będzie szansy zmiany odpowiedzi, a więc oczywiście od nich zależy wskaźnik dobrania i zaproponowani nam użytkownicy.

Konto Premium i Opłaty

Także udział w teście, jak również uzyskanie propozycji sugerowanych partnerów są darmowe. Sytuacja zamienia się, jak chcemy skorzystać spośród dodatkowych funkcji, takich jak wgląd do pełnych zdjęć, jakie znajdują się na profilach pozostałych użytkowników, wymiana wiadomości, wiadomość o tym kto przeglądał nasz profil, lub też potwierdzenie odczytania wiadomości. Bez wykupienia konta Premium nie będziemy zarówno w stanie korzystać z aplikacji mobilnej przekazanej na telefony i tablety. Członkostwo Premium przejawia się więc konieczne, żeby móc rozpocząć znajomość w przypadku, gdy któryś z zaproponowanych singli zwrócił naszą uwagę.​

Koszt członkostwa rozpoczyna się od 44,90zł miesięcznie w wypadku wykupienia abonamentu na 12 miesięcy. Jest także szansa wykupienia pakietów 6-cio i 3-miesięcznych, jednak w ostatnim przypadku cena wzrasta (do max. 79,90zł miesięcznie!). Ta opłata zostanie pobrana z naszego rachunku bankowego, karty kredytowej czy PayPal z góry za cały czas abonamentu.

Warto zwrócić uwagę, że cennik przedstawia koszty miesięczne, zamiast kosztów pełnego pakietu. Nie poprawia to wprawdzie faktu, że cena naliczana jest za cały czas i pobrana będzie jednorazowo. Członkostwo Premium jest także automatycznie odnawialne i łączy się z pobraniem składki za następny etap wykorzystywania w przypadku odnowienia umowy. Jeśli dlatego nie potrzebujemy już dłużej korzystać z zwiększonego pakietu, warto zadbać o to, by nie zapomnieć o rozwiązaniu, które zapewnione potrzebuje być najpóźniej 14 dni przed upłynięciem terminu, na jaki wykupiliśmy członkostwo.

Zabezpieczenia na portalu

Platforma eDarling stawia na zaufanie i na przyjazną atmosferę. Ze strony dowiemy się, iż nasze dane personalne szyfrowane są za pomocą bezpiecznych połączeń Secure Socket Layer oraz Secure Shell. Nie będą one także udostępnione innym użytkownikom portalu chyba, że sami postanowimy się na ich dostarczenie. Nad bezpieczeństwem oraz odpowiednim funkcjonowaniem strony czuwa Dział Obsługi Klienta, z jakim skontaktować możemy się w każdym momencie. Do dyspozycji członków strony istnieje również dział porad, z jakiego dowiemy się jak powiększyć nasze możliwości, w który sposób poszukiwać miłości w Internecie albo jak przygotować profil, który przyciągnie uwagę dobranych do nas singli. Portal poszedł jeszcze o krok dalej i gości użytkowników ciekawostkami powiązanymi ze związkami czy listą miejsc w Stolicy do jakich warto udać się na randkę.

Czego unikać na eDarling?

Choć sama strona i Regulamin wydają się być czytelne, w Internecie odnajdziemy mnóstwo opinii, że portal realizuje własną strategię tak, żeby uzyskać jak najwięcej na nieświadomych użytkownikach. Pojawiają się więc zarzuty, iż w wypadku automatycznego odnowienia Członkostwa Premium pieniądze odbierane są z naszego salda bez żadnego uprzedzenia i w przypadku braku możliwości ściągnięcia opłat możemy liczyć na kontakt ze strony firmy windykacyjnej. Trudno powiedzieć czy owe zarzuty naprawdę mają pewną podstawę czy pochodzą z niedopatrzenia użytkowników. Kiedy bowiem wstąpimy w zakładkę Regulamin, obecnie na samej górze znajdziemy wiadomość o automatycznie odnawialnej transakcji z portalem, oraz sama część Regulaminu nawiązująca do rodzaju jej rozwiązania jest wyróżniona pogrubioną czcionką. Ciężko więc zarzucić eDarling brak ludzkiej woli, kiedy wyraźnie widzimy, że portal dokładnie informuje nas o wszystkich sprawach finansowych.

Opinie o eDarling

Zaskakujące są informacje dotyczące samego dobierania użytkowników w pary. Internauci przyciągają uwagę na to, że przesyłane propozycje partnerów nie dopasowywały się we wcześniej ustalony poprzez nich przedział wiekowy, ani lokalizację.

Po przeprowadzeniu testu, a wciąż przed uzupełnieniem profilu o zdjęcia oraz wszystkie informacje o sobie, docierały do nich wiadomości, jakich bez wykupienia pakietu Premium nie można było odczytać. Co w takim razie skłoniło pozostałych uczestników eDarling do przesłania wiadomości, jeśli na dobrą sprawę nie wiedzieli z kim rzeczywiście się kontaktują?

Ilość otrzymywanych wiadomości podobno powiększała się zarówno pod koniec aktualności wykupionego abonamentu, aby przekonać klientów portalu do przedłużenia umowy. Osoby zapisane na portalu oddawały w wątpliwość prawdziwość tych kont, zarzucając eDarling nieuczciwe praktyki. Potrzeba zatem mieć to na uwadze oraz nie dać zwieźć marketingowym zagrywkom, charakterystycznym dla portali randkowych.

Z innej strony w Internecie pojawia się również wiele wpisów osób deklarujących, że udało im się odnaleźć na stronie drugą połowę oraz zrealizować udany związek. Spoglądając na metodę dobierania partnerów w pary i fakt, że test osobowości tworzyli specjaliści stanowi to bardzo prawdopodobny rezultat. Sam test wydaje się wyjątkowo rzetelny. Wygladą zatem na to, że eDarling wykonuje za nas kawał dobrej działalności oraz czasem warto jest pokryć abonament, za doskonałą wartość usługi. Przede wszystkim zwróci nam się wtedy w okresie zaoszczędzonym na poszukiwaniach. Nie potrzebujemy obecnie za każdym razem tworzyć filtrów wyszukiwania od nowa!