Sympatia Recenzja

Sympatia.pl to największy portal randkowy w rodzimym kraju. Działająca od 14 lat platforma doczekała się 5 milionów użytkowników. Określa zatem, że niemal co siódmy Polak skorzystał z opcji proponowanych poprzez portal. Spotkamy tutaj osoby poszukujące drugiej połowy, a również takie, jakim zależy na zapoznaniu nowych przyjaciół oraz osób do wspólnego spędzania czasu. Czy naprawdę zasługuje na naszą sympatię?

Jak wygląda logowanie?

 

Dla osób szukających miłości online istotne jest, żeby strona z jakiej korzystają dawała ogromne możliwości. Nic zatem dziwnego, że Polacy chętnie odwiedzają Sympatię. Tym szczególnie, że wśród tradycyjnych funkcji online portal “wychodzi na wyższe wody” oraz buduje społeczność także poza Internetem.

Strona startowa Sympatii nie różni się dużo od pozostałych portali oferujących randki online. Zlokalizujemy na niej główne informacje o platformie i formularz rejestracyjny pozwalający na bezpłatne przystąpienie do grona użytkowników. Regulamin portalu mówi, że strona dedykowana jest dla osób powyżej 15 roku życia, co odróżnia Sympatię na tle pozostałych portali tego rodzaju, jakie zawsze podkreślają, że wymagana jest pełnoletność. Jeśli natomiast nie ukończyliśmy jeszcze 18 lat, żeby przystąpić do Sympatii niezbędna będzie zgoda opiekuna prawnego – trudno jednak wyobrazić sobie weryfikację tego zapisu. Sympatia podkreśla, że stawia na bezpieczeństwo odbiorców, zezwalając na anonimową korespondencję i korzystają z szyfrowanego połączenia.

Funkcje Sympatii

Na stronie odnajdziemy dużo zakładek – od historii miłosnych, aż do wskazówek dla singli. Strona prowadzi także własnego bloga, na jakim znajdziemy szereg informacji przydatnych randkowiczom. Co ciekawe, Sympatia rozpoczęła współpracę z psychologami, trenerami, coachami, socjologami, projektantami i ekspertami z obszaru savoir-vivre a to oczywiście oni są twórcami wpisów, jakie zamieszczone zostały na portalu. Możemy zatem mieć gwarancję, że wszystkie informacji dostarczane są poprzez specjalistów oraz posiadają wartość merytoryczną.

Sympatia dostarcza swoim klientom rozrywkę w wielu różnorodnych wydaniach. Oprócz tradycyjnego szukania osób przy pomocy filtrów (portal zapamiętuje za każdym razem nasze poprzednie ustawienia), dostajemy także rodzaj gry. Bingo polega na krótkim przeglądaniu profili na zasadzie zdjęć profilowych, loginu oraz wieku. Do złudzenia przypomina interfejs z pozostałej ciekawej aplikacji – użytkowników, którzy przypadli nam do gustu zaakceptujemy zielonym przyciskiem, i}czerwonym odrzucimy osoby, z jakimi nie życzymy sobie nawiązać kontaktu.

Dzięki funkcji Kolejka możemy wyświetlić 3 następujące profile, po ostatnim jaki obecnie oglądamy. Również potrafimy sprawdzić, kto polubił nas profil i wrócić do profili, jakie odwiedzaliśmy wcześniej!

Kolejnym przykładem na to, że Sympatia jest miejscem przyjaznym odbiorcom jest fakt, że portal nie sprowadza się wyłącznie do opcji komunikacji online, jednak występuje także z szeregiem inicjatyw, jakie mają za zadanie wspomóc użytkowników w znajdowaniu się poza Internetem.

“Moja zwierzęca natura” to wspaniała rozrywka, jaką odnajdziemy w zakładce o tej nazwie, w opcjach edycji profilu. Polega na szybkim teście osobowości, jakiego rezultatem są 2 propozycje zwierząt, jakich cechy posiadamy. Test wydaje się zaskakująco trafny, i jego rezultat jest dobrym materiałem do nawiązania rozmowy.

Na stronie odnajdziemy dużo informacji o planowanych spotkaniach, wykładach czy warsztatach, a ponadto innego rodzaju imprezach dla singli. O ile wstęp na część spośród nich jest płatny, o tyle Sympatia ułatwia nam udział w planowanych konkursach oraz zdobycia darmowych wejściówek. Niezwykle interesującą, i przy tym niespotykaną propozycją są wykłady online, prowadzone na facebookowym fanpage’u Sympatii. Oczywiście tak samo jak w przypadku porad, także i wykłady organizowane są poprzez ekspertów, którzy dostarczą nam informacji z obszaru budowania udanego związku (w niniejszym np. jak radzić sobie z złymi emocjami).

Mając pod uwagą wszystkie te działania ciężko nie zgodzić się z określeniem, że Sympatia to jedyny spośród nielicznych portali, jakie rzeczywiście myślą o swoich użytkowników, wychodzą naprzeciw ich wymaganiom oraz potrafią pozytywnie zaskoczyć. Nic zatem dziwnego, że strona zajęła 1 miejsce w teście portali randkowych przygotowanym przez Komputer Świat.

Cennik

Sympatia zapewnia nam możliwość korzystania z bezpłatnego konta, jednak brak abonamentu Premium zdecydowanie ograniczy nam dostęp do funkcji oferowanych poprzez autorów strony. Wydaje się zatem, że warto go wykupić tym bardziej, że cennik – w zestawieniu do cenników pozostałych stron tego rodzaju – wypada naprawdę dobrze. W przypadku Sympatii miesięczny pakiet wykupimy teraz za 16,90zł, co da nam szansę korzystania z wyszukiwarki, przeglądania profili, dodawania wybranych profili do bliskich, przesyłania innym użytkownikom oczek, aktywowania czarnej listy, do jakiej będziemy potrafili dodać osoby z jakimi nie chcemy prowadzić kontaktu, bądź też zobaczenia kto ostatnio odwiedził nasz profil.

W ramach miesięcznego pakietu uzyskamy także 30 wirtualnych prezentów, jakie będziemy mogli przekazywać innym użytkownikom a tym samym zrobić im pozytywną niespodziankę. Za pakiet kwartalny (3-miesięczny) zapłacimy 31,50zł. W niniejszym przykładzie ilość wirtualnych prezentów zwiększy się do 90, oraz także uzyskamy możliwość zablokowania wyświetlenia naszego profilu osobom, jakie nie uzupełniły swojego konta o zdjęcie profilowe. Pakiet 6 miesięczny (w cenie 49,90zł) zwiększa liczbę otrzymanych prezentów do 180, i roczny (79,50zł) do 365. Obie opcje rozszerzają pakiet kwartalny o swobodę zablokowania wyświetlania swego profilu osobom, jakie zapisują się w indywidualnie wyznaczone przez nas kryteria.

Pakiety Premium zatem również szereg pozostałych korzyści. W ramach darmowego profilu możemy zawierać relacje z pozostałymi użytkownikami, jednak w skrzynce odbiorczej i nadawczej znajdziemy jedynie 30 najstarszych wiadomości. Pakiet Premium eliminuje te ograniczenia, dzięki czemu potrafimy powrócić do wszelkiej wysłanej oraz otrzymanej wiadomości gdy jedynie chcemy. Płatne członkostwo zapewnia nam także dostęp do wykonywania rozmów na indywidualnym czacie, możliwość podglądu listy użytkowników, którzy dodali nas do własnej listy kontaktów, możliwość oglądania zdjęć pozostałych użytkowników bądź możliwość uzyskania mailowego powiadomienia o kolejnych członkach społeczności, którzy spełniają wybrane poprzez nas kryteria.

Jeśli nie chcemy wykupić abonamentu Premium, Sympatia zapewnia nam szansę wykorzystania specjalnych płatnych usług, jakich koszt wynosi 5zł miesięcznie. Są to: Poczta Otwarta (dzięki jakiej będziemy mogli odpowiadać na wiadomości pomimo braku pakietu Premium), Profil Przymknięty (jaki sprawi, że nasz profil będzie pokazywał się tylko użytkownikom, którzy spełniają ustalone przez nas kryteria wieku, płci czy wartości szukanych w ramach portalu) i Tylko ze Zdjęciem (dzięki jakiemu nasz profil będzie pokazywał się jedynie osobom, jakie wzbogaciły własne konto o zdjęcie główne). Sympatia zezwala także na zawieszenie konta bez potrzeby jego usuwania. W ramach tej czynności możemy ukryć swoje konto na pewny termin, pod warunkiem, iż nie przekroczy on 6 miesięcy.

To, co znacznie rzuca się w oczy to niezwykle czytelny Regulamin portalu, na jakim z łatwością odnajdziemy wszelkie interesujące nas informacje, co jest stosunkowo rzadko spotykane. Podczas kiedy większość serwisów randkowych konstruuje zasady tak, żeby były skomplikowane I niemożliwe do zrozumienia, Sympatia zapoznaje klienta z zasadami występującymi w serwisie w wyjątkowo przejrzystych i prostych punktach. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku cennika – od razu wiemy ile i za co będziemy płacić a nie musimy doszukiwać się specjalnych informacji napisanych w formie gwiazdek czy niewielkim druczkiem.

Opinie o Sympatii

Internauci podkreślają, że Sympatia to jeden spośród ich ulubionych serwisów randkowych – często z powodu na cenę, jaka jest parę razy niższa, aniżeli w przypadku podobnych stron. Z racji na to trzeba uzbroić w cierpliwość, ponieważ pewne jednostki mogą korzystać ze strony bardziej dla zabicia czasu, niż w określonym celu. Potwierdzają to głosy o użytkownikach, którzy “zasiedzieli” się na portalu, co sprawia wrażeniem, jakby nowych odbiorców nie przybywało zbyt dużo (wydaje nam się to wprawdzie mało prawdopodobne, ponieważ Sympatia plasuje się na szczytach większości rankingów).

Nadarzają się jednak opinie, iż na portalu pojawiają się oszuści, co niestety w przypadku naprawdę ogromnych społeczności wydaje się nieuniknione. Nie do końca zgadza się to przecież z intensywną moderacją portalu, jaka czujnie wyłapuje osoby naruszające regulamin. To również informacja, żeby samemu nie przekraczać określonych zasad, jeżeli nie zamierza się zostać zablokowanym.

Czy warto poszukiwać miłości na Sympatii?

Warto zaryzykować! Sympatia stwarza wrażenie otwartej przestrzeni i duża ilość zarejestrowanych użytkowników wzmacnia nasze możliwości na poznanie drugiej połowy. Nie potrzeba długo oczekiwać na zdobycie odpowiedzi na wiadomość – jeżeli nie od jednej osoby, to od innej. Tu nie można się nudzić. W najgorszym przypadku wszystko zakończy się garstką nowych znajomych – ale czy stanowi zatem takie złe rozwiązanie?